Cennik

Sezon 2023

W gościńcu mile widziani są wszyscy Goście! Dorośli, dzieci i małe zwierzęta domowe.
Oprócz przytulnych pokojów oferujemy wyżywienie dostosowane dla wegetarian, wegan i osób na diecie bezglutenowej.

SEZONJesteśmy otwarci: 28.04 – 01.10.2023 r.
ŚREDNIWYSOKI
Maj Majówka: 28.04 – 03.05
CzerwiecBoże Ciało: 07.06 – 11.06
WrzesieńWakacje: 23.06 – 02.09
POKOJE / APARTAMENTY – cena za dobę ze ŚNIADANIAMI
pokój 2-osobowy340 zł370 zł
pokój 3-osobowy410 zł440 zł
apartament 4-osobowy500 zł540 zł
dostawka: dziecko do lat 12-tu / os. dorosła70 / 90 zł80 / 98 zł
dziecko w wieku 2-5 lat śpiące z rodzicami na łóżku50 zł50 zł
czworonóg do kolana – GRZECZNY!30 zł30 zł
4-daniowa OBIADOKOLACJA (zupa, II danie, sałatka, deser, kompot, kawa lub herbata)
osoba dorosła69 zł69 zł
dziecko do 12 lat49 zł49 zł
dziecko do 8 lat35 zł35 zł
dziecko do 2 lat jeśli korzysta z dania i zastawy rodzicagratisgratis

NASZE nasze*POBYTY & WYŻYWIENIE
* W sezonie średnim – pobyty minimum 2 doby.
* W ścisłym sezonie wakacyjnym od 24.06.22 do 02.09.23 r. – tygodniowe pobyty od soboty do soboty z wyżywieniem w postaci śniadania i obiadokolacji. W ścisłym sezonie obiadokolacje są obowiązkowe.
* W sezonie średnim obiadokolacje są dobrowolne, aczkolwiek pierwszeństwo będą mieli Goście, którzy przyjeżdżają do nas po zdrową i SMACZNĄ kuchnię. Jesteśmy „FOODIE PLACE”, piszą o nas nawet w „Twoim Stylu” oraz przewodnikach „Odetchnij od miasta”.

DZIECI DO LAT 2-CH
* Drewniane łóżeczko dla maluszka do 2 lat z alpakową pościelą – 60 zł jednorazowo.
* Pierwszy maluch do 2 lat śpiący z rodzicami na wspólnym łóżku – gratis (za okazaniem książeczki zdrowia)
* Drugi maluch i kolejne – 60 zł / jednorazowo (opłata za drewniane łóżeczko z alpakową pościelą).
* Wyżywienie dzieci do 2 lat- BEZPŁATNIE, jeśli dziecko korzysta z posiłków rodziców. W przypadku oddzielnej porcji oraz nakrycia obowiązuje cena jak dla dzieci w przedziale 2-9 lat.

OGNISKO
* Podczas pobytów 7-dniowych ognisko organizujemy w połowie pobytu w środę GRATIS. Każde kolejne – drewno kosztuje 50 zł.
* Przekąski ogniskowe (kiełbaski z masarni od sąsiada lub warzywa, pieczywo, przyprawy: musztarda, ketchup) – 20 zł / osoba.

ROWERY
* 25 zł / rower za 1 dzień

ALPAKI
* W cenie pobytu Goście mają wyjątkową możliwość kontaktów z alpakami ze względu na skalę i swobodę (w sumie ponad 60 alpak): możliwość przebywania z alpakami w ogrodzie w ciągu całego dnia (według ustalonego REGULAMINU), zaplanowane wizyty w głównej alpakarni oraz spotkania z pozostałą częścią stada na pastwiskach – pomoc przy karmieniu i obrządkach.
* Spacer z alpakami – dla Gości spędzających wakacje w naszym pensjonacie – pobyty dłuższe niż 2 dni – 50% rabatu
* Spacer z alpakami dla Gości z zewnatrz – 60 zł / os. dorosła, 30 zł / dziecko powyżej 5 lat (w asyście osoby dorosłej).
Min. 4 osoby, po wcześniejszej rezerwacji terminu pod nr telefonu: 535-340-680.
* Dokładna oferta w zakładce „ALPAKI”

Regulamin

 1. Doba rozpoczyna się o 15.00 i kończy o 11.00.
 2. Ceny nie zawierają opłaty lokalnej w wysokości 2,50 zł za dobę od os. dorosłej oraz dziecka.
 3. Potwierdzenie przyjęcia rezerwacji następuje po zapłacie zaliczki w wysokości 50% wartości pobytu w terminie 48 godzin od jej złożenia przelewem na konto w ING Banku Śląskim: Kornelia Westergaard – 88 1050 1038 1000 0090 6825 5323.
 4. Wpłata zaliczki oznacza zapoznanie się z regulaminem i akceptację regulaminu oraz oferty przesłanej drogą mailową.
 5. Pozostałą kwotę za cały pobyt należy uregulować w dniu przyjazdu lub przelewem przed przyjazdem.
 6. Płatność możliwa jest gotówką lub przelewem, brak możliwości płacenia kartą kredytową.
 7. W przypadku rezygnacji z pobytu najdalej do 31 dni przed planowanym przyjazdem zaliczka jest zwracana, potem staje się bezzwrotna.
 8. W przypadku wyjazdu przed upływem zarezerwowanego terminu opłata za pobyt pozostaje należna zgodnie z zaakceptowaną wyceną oraz zarezerwowanym terminem pobytu.
 9. Cena śniadania bez noclegu – 45 zł osoba dorosła, dzieci 35 zł i 25 zł – zależnie od wieku.
 10. Dieta bezglutenowa w oparciu o certyfikowane produkty bezglutenowe i ekologiczne – dopłata do obiadokolacji – 6 zł.
 11. Drugie śniadanie na wynos – kanapki z np. bezglutenowego pieczywa, pasty, dodatki lub gotowane śniadanie – 15 zł / osoba.
 12. Przy alergiach, nietolerancjach pokarmowych lub wykluczeniach doliczamy 20% ceny posiłku (nie dotyczy diety bezglutenowej).
 13. Wszelkie preferencje żywieniowe (wegetarianizm, weganizm), tudzież wykluczenia (dieta bezglutenowa) proszę zgłaszać przed przyjazdem w celu zapewnienia czasu na zgromadzenie odpowiednich składników – wiele składników nie możemy kupić lokalnie.
 14. Śniadanie serwowane jest o 9.00, a obiadokolacja od godziny 17-tej. W razie potrzeby mamy sprawdzone metody na dostosowanie pór posiłków do planu dnia Gości. Obiadokolacja to ciepły posiłek gotowany według 5-ciu Przemian, składający się z zupy, drugiego dania (mięsnego, rybnego albo wegetariańskiego – wersja wegetariańska lub wegańska wedle życzenia w cenie posiłku), warzyw na ciepło oraz sałatki z “przydomowego ogródka”. Codziennie mamy świeże ciasto albo inny deser przygotowany w oparciu o zasady makrobiotyki. Spora część składników naszych potraw jest pochodzenia ekologicznego.
 15. Zwierzęta domowe mile widziane za dodatkową opłatą, aczkolwiek do wcześniejszego uzgodnienia, bo w gościńcu mieszka stado alpak, suczka rasy Duży Szwajcarski Pies Pasterski oraz kilka kotów.
 16. Wynajmując rower Gość zobowiązuje się do dbania, aby rower nie został uszkodzony, bądź skradziony. Wszelkie szkody powstałe w wyniku niewłaściwego użytkowania lub niedopilnowania roweru będą przez niego pokryte.

Przytulne pokoje

Gościniec został urządzony w ponad 100-letnim domu z zabudowaniami gospodarczymi w starym mazurskim stylu. W sumie dysponujemy maksymalnie tylko 13-ma miejscami, stąd miejsce kameralne. Pokoje urządzone stylowo i klimatycznie różnią się wielkością, gdyż powstały na bazie dawnego rozkładu pomieszczeń. W pokojach jest dużo drewna, także z elementami muru pruskiego – drewno łączone z klasycznym murem.