Alpaki

Alpakowa rodzinka

Przygoda z alpakami zaczęła się w 2012 roku. Przy dużym stole w jadalni rozważaliśmy różne sympatyczne i nie za duże zwierzęta… Nasza znajoma Małgosia wygłosiła zdanie „może byście sobie alpaki sprawili, bo to takie miłe i czyste zwierzęta są”… Jeden rzut oka do Internetu i wiedziałam, że to jest to, zakochałam się! W marcu 2013 przyleciały do nas z Chile Luna i Chilli, potem dołączył urodzony już w Polsce Lollo. Kilka lat nasza alpacza rodzinka powiększała się powoli, kursowała miedzy Mazurami latem, a Grodziskiem Mazowieckim w zimie, aż stanęliśmy przed dylematem: zmniejszyć stado, czy pozostawić na cały rok na Mazurach tworząc hodowlę. Wygrał wariant II.
*
Dzisiaj po 10-ciu latach prowadzimy profesjonalną hodowlę alpak „Slow Life Alpacas”, a stado liczy ok. 60 alpak. Sprowadziliśmy sporo alpak z USA, gdyż stawiamy na jakość, czyli prawidłową budowę zwierząt oraz gęste i jednocześnie delikatne runo, z którego wytwarzamy przędzę na czapki i szale.
Szyjemy również ciepłe i termoregulacyjne kołdry, które nie przytrzymują wilgoci i są hipoalergiczne.

Spotkania z alpakami:

* Goście „Bocianowa” w cenie pobytu mają wyjątkową możliwość kontaktów z alpakami ze względu na skalę i swobodę: możliwość przebywania z alpakami w ogrodzie w ciągu całego dnia (według ustalonego REGULAMINU), zaplanowane wizyty w głównej alpakarni oraz spotkania z pozostałą częścią stada na pastwiskach – ewentualna pomoc przy karmieniu i obrządkach.

* ODWIEDZINY W ALPAKARNI I NA PASTWISKACH
– Goście z pensjonatu GRATIS – po wcześniejszym ustaleniu terminu.
–  Goście z zewnątrz – 20 zł / osoba, minimum 4 osoby lub 80 zł. Dzieci do lat 2-ch gratis.

* SPACER Z ALPAKAMI
– dla Gości spędzających wakacje w naszym pensjonacie – pobyty dłuższe niż 2 dni – 50% rabatu
– dla Gości z zewnątrz – 60 zł / os. dorosła, 30 zł / dziecko powyżej 5 lat (w asyście osoby dorosłej).

Min. 4 osoby, po wcześniejszej rezerwacji terminu pod nr telefonu: 535-340-680.

* LEŻAKOWANIE WŚRÓD ALPAK (W OGRODZIE I/LUB NA PASTWISKACH)
– dla Gości spędzających wakacje w naszym pensjonacie – DO WOLI I GRATIS
– dla Gości z zewnątrz – max. 2 godziny na lekkich przenośnych leżakach drewnianych – 30 zł / os.

 

2. SPACER Z ALPAKAMI dla Gości z zewnątrz – spacer dla 1 rodziny z 1 lub 2-ma alpakami – max. 4 osoby – 120 zł, każda kolejna osoba 20 zł – po wcześniejszej rezerwacji terminu – spotkanie 1-godzinne: spacer, smakołyki, wizyta w alpakarni, nieograniczona liczba zdjęć wykonanych przez Gości, opowieści o alpakach i dużo dobrej energii!

Zapraszamy Gości do odwiedziń w alpakarni lub na spacer – PO WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI pod nr tel. 535-340-680.

Atrakcje

Urozmaicona rzeźba terenu, bogactwo dzikiej przyrody oraz ciekawa historia tutejszych terenów powodują, że każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Główne atrakcje naszej okolicy to: żeglowanie oraz wszelkie inne sporty wodne, wycieczki rowerowe, wędrówki w terenie, jazda konna, wędkowanie, grzybobranie, obserwacja dzikiej zwierzyny i ptactwa, a także zwiedzanie obiektów historycznych.