Zdrowa kuchnia

Slow food

W naszym gościńcu propagujemy zdrowe odżywianie i stosujemy kuchnię makrobiotyczną oraz gotujemy według 5-ciu Przemian (Tradycyjna Medycyna Chińska) z użyciem możliwie ekologicznych składników, w tym warzyw w sezonie z własnej uprawy biodynamicznej.
*
Poza serwowaniem świeżo przygotowanych, zdrowych posiłków chętnym opowiemy o zdrowym stylu żywienia, razem upieczemy chleb na zakwasie i upichcimy inne smakowite potrawy z darów Natury – możliwość zorganizowania warsztatu na temat zdrowego żywienia.

Niech pożywienie będzie dla Ciebie najlepszym lekarstwem” – Hipokrates.

Jesteśmy tym co jemy

Dlatego w naszym gościńcu przywiązujemy wielką wagę do jakości serwowanego jedzenia, tak aby smakowitość szła w parze z pożywnością i zdrowiem! Wszystkie potrawy przygotowujemy sami ze składników pełnowartościowych i najwyższej jakości, z wyselekcjonowanych warzyw wiadomego pochodzenia, najlepiej ogródkowego, bez pasteryzacji, sterylizacji, homogenizacji, hydrolizacji, rafinacji, puszkowania, mrożenia, konserwacji, smażenia „na śmierć”, napromieniowywania, wybielaczy, nawozów sztucznych, pestycydów, herbicydów, plastiku, aluminiowej folii, teflonu, kuchenek mikrofalowych, rafinowanych olejów roślinnych, dodatków smakowych i ulepszaczy typu:

emulgatory, spulchniacze, wypełniacze, barwniki, konserwanty,
słodziki (np. aspartam, czyli neurotoksyna), kostki rosołowe
i inne – glutaminian sodu oraz długa lista trucicieli

mają u nas zakaz wstępu!

Twoje zdrowie jest na Twoim talerzu!
Zainwestuj w kucharza, a nie w lekarza!

Możemy też zaproponować techniki oczyszczania organizmu oraz pokazać jak przyrządzać zdrowe potrawy. Chętnym opowiemy o makrobiotyce i gotowaniu według Pięciu Przemian, łatwych do przeniesia na polski grunt. Razem z chętnymi upieczemy chleb na zakwasie, który można będzie zabrać bliskim do domu oraz przygotujemy wybrane potrawy.

Smakoszom tradycyjnej kuchni podamy klasyczne, polskie potrawy, np. szynkę w sznurku (nie do kupienia w sklepach), lokalne ryby, pyszny jabłecznik z migdałami i domowej roboty nalewki.

Cennik

W gościńcu mile widziani są wszyscy goście!
Dorośli, dzieci i psy.
Oprócz przytulnych pokoi oferujemy śniadania dostosowane
do wszelkich preferencji żywieniowych.